Spelchema Korpen 2021/2022

Skrivet av  torsdag, 04 november 2021 10:42
Betygsätt den här artikeln
(0 röster)
Lag Poäng   V F         Diff   Antal matcher  
3 Amigos 14   7 2 44 - 19   25   9  
La Familia 12   6 3 42 - 21   21   9  
Rännegubbarna 10   5 4 33 - 30   3   9  
Team X 10   5 4 31 - 32   -1   9  
Power Strikers 10   5 4 31 - 32   -1   9  
Bertil Ohlson 8   4 5 38 - 25   13   9  
Team Aalborg 8   4 5 28 - 35   -7   9  
Uppåkra  8   4 5 28 - 35   -7   9  
Presso 6   3 6 18 - 45   -27   9  
Spärrnissarna 4   2 7 22 - 41   -19   9  
Uppdaterad efter omgång: 14
                         
                         
Tabell och spelschema finns även på:            
www.laget.se/SISBowling/Document          
Datum Omgång Bana             Resultat
                   
Måndag 15/11 1                
17:30   1-2   3 Amigos     Team Aalborg 5-2
    3-4   Presso     Team X   0-7
19:00   1-2   Power Strikers   La Familia   1-6
    3-4   Spärrnissarna   Bertil Ohlson 5-2
                   
                   
Måndag 22/11 2                
17:30   1-2   La Familia     3 Amigos   3-4
    3-4   Team Aalborg   Bertil Ohlson 0-7
19:00   1-2   Rännegubbarna   Uppåkra    2-5
    3-4   Team X     Spärrnissarna 5-2
                   
                   
Tisdag 30/11 3                
17:30                  
    3-4   Rännegubbarna   Presso   4-3
19:00   1-2   Uppåkra      Power Strikers 2-5
    3-4   Bertil Ohlson   Team X   7-0
                   
                   
Måndag 6/12 4                
17:30   1-2   3 Amigos     Uppåkra    7-0
    3-4   Team Aalborg   Team X   0-7
19:00   1-2   Power Strikers   Presso   7-0
    3-4   Spärrnissarna   Rännegubbarna 1-6
                   
                   
Måndag 13/12 5                
17:30   1-2   Uppåkra      La Familia   3-4
    3-4   Rännegubbarna   Bertil Ohlson 0-7
19:00   1-2   Presso     3 Amigos   6-1
    3-4   Power Strikers   Spärrnissarna 5-2
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
Måndag 10/1 6                
17:30   3-4   Team X     Rännegubbarna 0-7
                   
19:00   1-2   La Familia     Presso   7-0
                   
                   
Måndag 17/1 7                
17:30   1-2   Presso     Uppåkra    4-3
    3-4   Team Aalborg   Rännegubbarna 0-7 WO
                   
                   
                   
Måndag 24/1 8                
17:30   1-2   Rännegubbarna   Power Strikers 7-0
    3-4   3 Amigos     Bertil Ohlson 5-2
19:00   1-2   Presso     Team Aalborg 0-7
    3-4   Spärrnissarna   La Familia   7-0
                   
                   
Måndag 31/1 9                
                   
                   
19:00   1-2   La Familia     Bertil Ohlson 6-1
    3-4   Uppåkra      Spärrnissarna 6-1
                   
Måndag 7/2 10                
17:30   1-2   La Familia     Team X   2-5
    3-4   3 Amigos     Rännegubbarna 7-0
19:00                  
    3-4   Spärrnissarna   Presso   2-5
                   
                   
Måndag 14/2 11                
17:30   1-2   Spärrnissarna   Team Aalborg 2-5
Från omg  7   3-4   Team X     3 Amigos   1-6
19:00   1-2   Presso     Bertil Ohlson 0-7
Från omg  6   3-4   Uppåkra      Team Aalborg 0-7
                   
                   
                   
                   
                   
Måndag 21/2 12                
17:30   1-2   Rännegubbarna   La Familia 0-7
    3-4   Uppåkra      Team X   5-2
19:00   1-2   La Familia   Team Aalborg 7-0
Från omg 3 & 6   3-4   Bertil Ohlson   Power Strikers 2-5
                   
Tisdag 1/3 13                
17:30   1-2   Power Strikers   Team X   3-4
    3-4   3 Amigos     Spärrnissarna 7-0
19:00   1-2   Team Aalborg   Power Strikers 7-0
Från omg  9                  
                   
                   
                   
Måndag 7/3 14                
Från omg 10   1-2   Bertil Ohlson   Uppåkra    3-4
Från omg 11   3-4   Power Strikers   3 Amigos   5-2
                   
Måndag 14/3 FINAL                
17:30   1-2   3 Amigos     Team X   0-7
    3-4   La Familia     Rännegubbarna 0-7
                   
  FINAL 1-2   Team X     Rännegubbarna 1-6
  Brons 3-4   La Familia     3 Amigos   3-4
Datum Omgång Bana             Resultat
                   
Måndag 15/11 1                
17:30   1-2   3 Amigos     Team Aalborg 5-2
    3-4   Presso     Team X   0-7
19:00   1-2   Power Strikers   La Familia   1-6
    3-4   Spärrnissarna   Bertil Ohlson 5-2
                   
                   
Måndag 22/11 2                
17:30   1-2   La Familia     3 Amigos   3-4
    3-4   Team Aalborg   Bertil Ohlson 0-7
19:00   1-2   Rännegubbarna   Uppåkra    2-5
    3-4   Team X     Spärrnissarna 5-2
                   
                   
Tisdag 30/11 3                
17:30                  
    3-4   Rännegubbarna   Presso   4-3
19:00   1-2   Uppåkra      Power Strikers 2-5
    3-4   Bertil Ohlson   Team X   7-0
                   
                   
Måndag 6/12 4                
17:30   1-2   3 Amigos     Uppåkra    7-0
    3-4   Team Aalborg   Team X   0-7
19:00   1-2   Power Strikers   Presso   7-0
    3-4   Spärrnissarna   Rännegubbarna 1-6
                   
                   
Måndag 13/12 5                
17:30   1-2   Uppåkra      La Familia   3-4
    3-4   Rännegubbarna   Bertil Ohlson 0-7
19:00   1-2   Presso     3 Amigos   6-1
    3-4   Power Strikers   Spärrnissarna 5-2
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
Måndag 10/1 6                
17:30   3-4   Team X     Rännegubbarna 0-7
                   
19:00   1-2   La Familia     Presso   7-0
                   
                   
Måndag 17/1 7                
17:30   1-2   Presso     Uppåkra    4-3
    3-4   Team Aalborg   Rännegubbarna 0-7 WO
                   
                   
                   
Måndag 24/1 8                
17:30   1-2   Rännegubbarna   Power Strikers 7-0
    3-4   3 Amigos     Bertil Ohlson 5-2
19:00   1-2   Presso     Team Aalborg 0-7
    3-4   Spärrnissarna   La Familia   7-0
                   
                   
Måndag 31/1 9                
                   
                   
19:00   1-2   La Familia     Bertil Ohlson 6-1
    3-4   Uppåkra      Spärrnissarna 6-1
                   
Måndag 7/2 10                
17:30   1-2   La Familia     Team X   2-5
    3-4   3 Amigos     Rännegubbarna 7-0
19:00                  
    3-4   Spärrnissarna   Presso   2-5
                   
                   
Måndag 14/2 11                
17:30   1-2   Spärrnissarna   Team Aalborg 2-5
Från omg  7   3-4   Team X     3 Amigos   1-6
19:00   1-2   Presso     Bertil Ohlson 0-7
Från omg  6   3-4   Uppåkra      Team Aalborg 0-7
                   
                   
                   
                   
                   
Måndag 21/2 12                
17:30   1-2   Rännegubbarna   La Familia 0-7
    3-4   Uppåkra      Team X   5-2
19:00   1-2   La Familia   Team Aalborg 7-0
Från omg 3 & 6   3-4   Bertil Ohlson   Power Strikers 2-5
                   
Tisdag 1/3 13                
17:30   1-2   Power Strikers   Team X   3-4
    3-4   3 Amigos     Spärrnissarna 7-0
19:00   1-2   Team Aalborg   Power Strikers 7-0
Från omg  9                  
                   
                   
                   
Måndag 7/3 14                
Från omg 10   1-2   Bertil Ohlson   Uppåkra    3-4
Från omg 11   3-4   Power Strikers   3 Amigos   5-2
                   
Måndag 14/3 FINAL                
17:30   1-2   3 Amigos     Team X   0-7
    3-4   La Familia     Rännegubbarna 0-7
                   
  FINAL 1-2   Team X     Rännegubbarna 1-6
  Brons 3-4   La Familia     3 Amigos   3-4
Johan Gannerud

Johan är aktiv i Skillingaryds IS och kastar mer än gärna lite klot med trevliga bowlingkamrater, den fritid som finns ägnas åt familjen.

SHARE