Skriv ut denna sida

Korpen 2019-2020

Skrivet av  fredag, 25 oktober 2019 08:40
Betygsätt den här artikeln
(0 röster)

 

 

Lag Poäng   V F         Diff   Antal matcher  
Team Aalborg 16   8 2 48 - 22   26   10  
Team X 12   6 4 43 - 27   16   10  
PMC Medium 12   6 4 41 - 29   12   10  
Felix iustus 12   6 4 37 - 33   4   10  
Strike no spare 10   5 5 37 - 33   4   10  
Juul igen 10   5 5 35 - 35   0   10  
Mixen 1 10   5 5 30 - 40   -10   10  
PMC Attachment 10   5 5 33 - 67   -34   10  
La Familia 8   4 6 31 - 39   -8   10  
Mixen 2 6   3 7 27 - 43   -16   10  
Uppåkra 4   2 8 23 - 47   -24   10  
                         
Uppdaterad efter omgång: 14                      
Datum Omgång Bana             Resultat
                   
Måndag 4/11 1                
17:30   1-2   La Familia     Uppåkra   7-0
    3-4   Mixen 1     Team X   4-3
19:00   1-2   Mixen 2     Team Aalborg 0-7
    3-4   PMC Attachment   Strike no spare 4-3
                   
                   
                   
Måndag 11/11 2                
17:30   1-2   Strike no spare   PMC Medium 6-1
    3-4   Team Aalborg   PMC Attachment 5-2
19:00   1-2   Team X     Mixen 2   7-0
    3-4   Uppåkra     Mixen 1   3-4
                   
                   
                   
Måndag 18/11 3                
17:30   1-2   Juul igen     Felix iustus 3-4
    3-4   Mixen 2     Uppåkra   7-0
19:00   1-2   PMC Attachment   Team X   0-7
    3-4   PMC Medium   Team Aalborg 0-7
                   
                   
                   
Måndag 25/11 4                
17:30   1-2   Team Aalborg   Strike no spare 2-5
    3-4   Team X     PMC Medium 5-2
19:00   1-2   Uppåkra     PMC Attachment 2-5
    3-4   Felix iustus   La Familia   7-0
                   
                   
                   
Måndag 2/12 5                
17:30   1-2   La Familia     Juul igen   7-0
    3-4   Mixen 1     Felix iustus 7-0
19:00   1-2   PMC Medium   Uppåkra   0-7
    3-4   Strike no spare   Team X   4-3
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
Måndag 9/12 6                
17:30   1-2   Team X     Team Aalborg 1-6
    3-4   Uppåkra     Strike no spare 4-3
19:00   1-2   Felix iustus   Mixen 2   3-4
    3-4   Juul igen     Mixen 1   6-1
                   
                   
                   
Måndag 13/1 7                
17:30   1-2   Mixen 1     La Familia   0-7
    3-4   Mixen 2     Juul igen   0-7
    3-4   Team Aalborg   Uppåkra    7-0
                   
                   
                   
Måndag 20/1 8                
17:30   1-2   Uppåkra     Team X   2-5
    3-4   Felix iustus   PMC Medium 0-7
19:00   1-2   Juul igen     PMC Attachment 1-6
    3-4   La Familia     Mixen 2   4-3
                   
                   
                   
Måndag 27/1 9                
17:30   1-2   Mixen 2     Mixen 1   7-0
    3-4   PMC Attachment   La Familia   6-1
19:00   1-2   PMC Medium   Juul igen   7-0
    3-4   Strike no spare   Felix iustus 3-4
                   
                   
                   
Måndag 3/2 10                
17:30   1-2   Felix iustus   Team Aalborg 3-4
    3-4   Juul igen     Strike no spare 4-3
19:00   1-2   La Familia     PMC Medium 0-7
    3-4   Mixen 1     PMC Attachment 5-2
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
Måndag 10/2 11                
17:30   1-2   PMC Attachment   Mixen 2   7-0
    3-4   PMC Medium   Mixen 1   7-0
19:00   1-2   Strike no spare   La Familia   6-1
    3-4   Team Aalborg   Juul igen   0-7
                   
                   
                   
Måndag 17/2 12                
17:30   1-2   Felix iustus   Uppåkra   5-2
    3-4   Juul igen     Team X   3-4
19:00   1-2   La Familia     Team Aalborg 2-5
    3-4   Mixen 1     Strike no spare 7-0
                   
                   
                   
Måndag 24/2 13                
17:30   1-2   PMC Medium   PMC Attachment 6-1
    3-4   Strike no spare   Mixen 2   4-3
19:00   1-2   Team Aalborg   Mixen 1   5-2
    3-4   Team X     La Familia   5-2
                   
                   
                   
Måndag 2/3 14                
17:30   1-2   Team X     Felix iustus 3-4
    3-4   Mixen 2     PMC Medium 3-4
19:00   1-2   Uppåkra     Juul igen   3-4
Uppskjuten från omg 7 3-4   PMC Attachment   Felix iustus 0-7
                   
                   
Måndag 9/3 FINAL                
17:30   1-2   Team Aalborg   Felix iustus 4-3
    3-4   Team X     PMC Medium 6-1
                   
  FINAL 1-2   Team Aalborg   Team X   5-2
  Brons 3-4   PMC Medium   Felix iustus 2-5
Johan Gannerud

Johan är aktiv i Skillingaryds IS och kastar mer än gärna lite klot med trevliga bowlingkamrater, den fritid som finns ägnas åt familjen.

SHARE