Utvalda Korpen 2019-2020

Skrivet av  fredag, 25 oktober 2019 08:40
Betygsätt den här artikeln
(0 röster)

 

Lag Poäng   V F         Diff   Antal matcher  
Team Aalborg 14   7 2 43 - 20   23   9  
Team X 10   5 3 35 - 21   14   8  
PMC Attachment 10   5 3 32 - 24   8   8  
Mixen 1 10   5 4 28 - 35   -7   9  
PMC Medium 8   4 4 31 - 25   6   8  
Strike no spare 8   4 5 33 - 30   3   9  
Juul igen 8   4 5 31 - 32   -1   9  
Felix iustus 8   4 4 26 - 30   -4   8  
La Familia 8   4 5 29 - 34   -5   9  
Mixen 2 6   3 5 21 - 35   -14   8  
Uppåkra 4   2 7 20 - 43   -23   9  
                         
Uppdaterad efter omgång: 12                      

 

Datum Omgång Bana             Resultat
                   
Måndag 4/11 1                
17:30   1-2   La Familia     Uppåkra   7-0
    3-4   Mixen 1     Team X   4-3
19:00   1-2   Mixen 2     Team Aalborg 0-7
    3-4   PMC Attachment   Strike no spare 4-3
                   
                   
                   
Måndag 11/11 2                
17:30   1-2   Strike no spare   PMC Medium 6-1
    3-4   Team Aalborg   PMC Attachment 5-2
19:00   1-2   Team X     Mixen 2   7-0
    3-4   Uppåkra     Mixen 1   3-4
                   
                   
                   
Måndag 18/11 3                
17:30   1-2   Juul igen     Felix iustus 3-4
    3-4   Mixen 2     Uppåkra   7-0
19:00   1-2   PMC Attachment   Team X   0-7
    3-4   PMC Medium   Team Aalborg 0-7
                   
                   
                   
Måndag 25/11 4                
17:30   1-2   Team Aalborg   Strike no spare 2-5
    3-4   Team X     PMC Medium 5-2
19:00   1-2   Uppåkra     PMC Attachment 2-5
    3-4   Felix iustus   La Familia   7-0
                   
                   
                   
Måndag 2/12 5                
17:30   1-2   La Familia     Juul igen   7-0
    3-4   Mixen 1     Felix iustus 7-0
19:00   1-2   PMC Medium   Uppåkra   0-7
    3-4   Strike no spare   Team X   4-3
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
Måndag 9/12 6                
17:30   1-2   Team X     Team Aalborg 1-6
    3-4   Uppåkra     Strike no spare 4-3
19:00   1-2   Felix iustus   Mixen 2   3-4
    3-4   Juul igen     Mixen 1   6-1
                   
                   
                   
Måndag 13/1 7                
17:30   1-2   Mixen 1     La Familia   0-7
    3-4   Mixen 2     Juul igen   0-7
    3-4   Team Aalborg   Uppåkra    7-0
                   
                   
                   
Måndag 20/1 8                
17:30   1-2   Uppåkra     Team X    2-5
    3-4   Felix iustus   PMC Medium  0-7
19:00   1-2   Juul igen     PMC Attachment  1-6
    3-4   La Familia     Mixen 2    4-3
                   
                   
                   
Måndag 27/1 9                
17:30   1-2   Mixen 2     Mixen 1    7-0
    3-4   PMC Attachment   La Familia    6-1
19:00   1-2   PMC Medium   Juul igen    7-0
    3-4   Strike no spare   Felix iustus  3-4
                   
                   
                   
Måndag 3/2 10                
17:30   1-2   Felix iustus   Team Aalborg  3-4
    3-4   Juul igen     Strike no spare  4-3
19:00   1-2   La Familia     PMC Medium  0-7
    3-4   Mixen 1     PMC Attachment  5-2
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
Måndag 10/2 11                
17:30   1-2   PMC Attachment   Mixen 2    7-0
    3-4   PMC Medium   Mixen 1    7-0
19:00   1-2   Strike no spare   La Familia    6-1
    3-4   Team Aalborg   Juul igen    0-7
                   
                   
                   
Måndag 17/2 12                
17:30   1-2   Felix iustus   Uppåkra    5-2
    3-4   Juul igen     Team X    3-4
19:00   1-2   La Familia     Team Aalborg  2-5
    3-4   Mixen 1     Strike no spare  7-0
                   
                   
                   
Måndag 24/2 13                
17:30   1-2   PMC Medium   PMC Attachment  
    3-4   Strike no spare   Mixen 2    
19:00   1-2   Team Aalborg   Mixen 1    
    3-4   Team X     La Familia    
                   
                   
                   
Måndag 2/3 14                
17:30   1-2   Team X     Felix iustus  
    3-4   Mixen 2     PMC Medium  
19:00   1-2   Uppåkra     Juul igen    
Uppskjuten från omg 7 3-4   PMC Attachment   Felix iustus  
                   
                   
Måndag 9/3 FINAL                
17:30   1-2              
    3-4              
                   
  FINAL 1-2              
  Brons 3-4              

 

Johan Gannerud

Johan är aktiv i Skillingaryds IS och kastar mer än gärna lite klot med trevliga bowlingkamrater, den fritid som finns ägnas åt familjen.

SHARE