Utvalda Spelschema Korpen 2018/2019

Skrivet av  torsdag, 18 oktober 2018 05:05
Betygsätt den här artikeln
(0 röster)

 

 

 

 

Lag Poäng   V F         Diff   Antal matcher  
La Familia 16   8 2 48 - 22   26   10  
Uppåkra 14   7 3 47 - 23   24   10  
Team Aalborg 14   7 3 44 - 26   18   10  
Kärringarna 12   6 5 44 - 33   11   11  
Mixen 1 12   6 4 38 - 32   6   10  
Mixen 2 12   6 5 38 - 39   -1   11  
PRO Vaggeryd 8   4 4 31 - 25   6   8  
LAMA Gänget 8   4 5 31 - 32   -1   9  
PMC Attachment 8   4 7 26 - 51   -25   11  
PMC Medium 4   2 6 20 - 36   -16   8  
Tre Gringos 4   2 7 21 - 42   -21   9  
Götaström 4   2 7 18 - 45   -27   9  
                         
Uppdaterad efter omgång: 16                    

 

Korpen 2018/2019              
                   
                   
                   
Datum Omgång Bana             Resultat
                   
Måndag 29/10 1                
17:30   1-2   La Familia   PRO Vaggeryd 4-3
    3-4   PMC Medium   Mixen 2   2-5
19:00   1-2   Kärringarna   Uppåkra   0-7
    3-4   LAMA Gänget   PMC Attachment 7-0
                   
Måndag 5/11 2                
17:30   1-2   Mixen 1     Tre Gringos 3-4
    3-4   Uppåkra     La Familia 0-7
19:00   1-2   Team Aalborg   Götaström 7-0
    3-4   PRO Vaggeryd   Mixen 2   7-0
                   
                   
Måndag 12/11 3                
17:30   1-2   PMC Attachment   PMC Medium 4-3
    3-4   Tre Gringos   Kärringarna 3-4
19:00   1-2   Götaström   LAMA Gänget 7-0
    3-4   Team Aalborg   Mixen 1   6-1
                   
                   
Måndag 19/11 4                
17:30   1-2   Uppåkra     PRO Vaggeryd 0-7
    3-4   Mixen 2     PMC Attachment 3-4
19:00   1-2   La Familia   Tre Gringos 7-0
    3-4   PMC Medium   Götaström 7-0
                   
                   
Måndag 26/11 5                
17:30   1-2   LAMA Gänget   Mixen 1   7-0
    3-4   PRO Vaggeryd   PMC Attachment 7-0
19:00   1-2   Kärringarna   Team Aalborg 4-3
    3-4   Götaström   Mixen 2   3-4
                   
                   
Måndag 3/12 6                
17:30   1-2   Mixen 1     PMC Medium 7-0
    3-4   LAMA Gänget   Kärringarna 0-7
19:00   1-2   Team Aalborg   La Familia 3-4
    3-4   Tre Gringos   PRO Vaggeryd 7-0
                   
                   
Måndag 10/12 7              
17:30   1-2   PMC Attachment   Götaström 3-4
    3-4   Mixen 2     Mixen 1   2-5
                   
                   
Måndag 17/12 8                
17:30   1-2   PMC Medium   Kärringarna 0-7
19:00   1-2   Team Aalborg   Tre Gringos 4-3
La Familia bytt med Mixen 1 3-4   La Familia     PMC Attachment 7-0
från omgång 12                  
                   
Måndag 14/1 9                
17:30   1-2   LAMA Gänget   Uppåkra   0-7
    3-4   Kärringarna   Mixen 2   0-7
19:00   1-2   PMC Medium   La Familia 6-1
    3-4   Team Aalborg   PRO Vaggeryd 0-7
                   
                   
Måndag 21/1 10                
17:30   1-2   Götaström   Mixen 1   0-7
    3-4   Tre Gringos   LAMA Gänget 1-6
19:00   1-2   PMC Attachment   Kärringarna 4-3
    3-4   Uppåkra     PMC Medium 7-0
                   
                   
Måndag 28/1 11                
17:30   1-2   Mixen 2     La Familia 2-5
    3-4   Uppåkra      Tre Gringos 7-0
19:00   1-2   LAMA Gänget   Team Aalborg 2-5
    3-4   Kärringarna   Götaström 7-0
                   
                   
Måndag 11/2 12                
17:30                  
Mixen 1 bytt med La Familia(omg 8) 3-4   Mixen 1     PMC Attachment 6-1
19:00   1-2   Mixen 2     Uppåkra   5-2
    3-4   LAMA Gänget   PRO Vaggeryd 7-0
                   
                   
Måndag 18/2 13                
17:30   1-2   Mixen 1     Kärringarna 4-3
    3-4   Götaström   La Familia 2-5
19:00   1-2   Team Aalborg   PMC Medium 5-2
    3-4   Tre Gringos   Mixen 2   3-4
                   
                   
                   
                   
                   
Måndag 25/2 14                
17:30   1-2   PMC Attachment   Uppåkra   1-6
    3-4   PRO Vaggeryd   Kärringarna 0-7
19:00   3-4   La Familia   Mixen 1   3-4
                   
                   
Måndag 4/3 15                
17:30   1-2   Uppåkra     Götaström 5-2
    3-4   PMC Attachment   Tre Gringos 7-0
19:00   1-2   Mixen 2     Team Aalborg 1-6
                   
                   
Måndag 11/3 16                
17:30   1-2   Kärringarna   La Familia  2-5
    3-4   LAMA Gänget   Mixen 2    2-5
19:00   1-2   Mixen 1     Uppåkra    1-6
    3-4   Team Aalborg   PMC Attachment  5-2
                   
                   
Måndag 18/3 17                
17:30   1-2   Götaström   Tre Gringos  
    3-4   PRO Vaggeryd   Mixen 1    
19:00   1-2   La Familia   LAMA Gänget  
Flyttad från omg. 7   1-2   Uppåkra     Team Aalborg  
                   
Tisdag 19/3  Flyttad från omgång 15          
19:30   3-4   PMC Medium   PRO Vaggeryd  
                   
Måndag 25/3                  
17:30                  
Flyttad från omg. 8   1-2   PRO Vaggeryd   Götaström  
Flyttad från omg. 12 3-4   PMC Medium   Tre Gringos  
19:00                  
Flyttad från omg. 14 1-2   PMC Medium   LAMA Gänget  
                   
Måndag 1/4 FINAL                
17:30   1-2   1:an     4:an    
    3-4   2:an     3:an    
                   
  FINAL 1-2   Vinnarna från matcherna ovan    
  Brons 3-4   Förlorarna från matcherna ovan  

 

Johan Gannerud

Johan är aktiv i Skillingaryds IS och kastar mer än gärna lite klot med trevliga bowlingkamrater, den fritid som finns ägnas åt familjen.

SHARE