Skriv ut denna sida

Spelschema Korpen

Skrivet av  måndag, 16 oktober 2017 04:20
Betygsätt den här artikeln
(0 röster)

 

 

 

 

Korpen 2017/2018
                     
                     
Lag Poäng         Diff   Antal matcher    
PMC Welding 16   47 - 30 17   11    
PRO Vaggeryd 14   46 - 31 15   11    
Götaström 14   45 - 32 13   11    
PMC Small 14   39 - 38 1   11    
Mixen 1 12   37 - 40 -3   11    
Team Aalborg 12   36 - 41 -5   11    
Tre Generationer 10   40 - 37 3   11    
Mixen 2 10   36 - 41 -5   11    
LAMA Gänget 10   35 - 42 -7   11    
Uppåkra 8   36 - 41 -5   11    
PMC Medium 8   31 - 46 -15   11    
G-rud 4   34 - 43 -9   11    
                     
Uppdaterad efter omgång: 17                  

 

 

 

 

 

Korpen 2017/2018                  
                     
                     
Datum Omgång Bana             Resultat  
                     
Omgång 1 flyttad till 8/1 (pga maskinproblem)  
                     
Tisdag 31/10 2                  
17:30   1-2   Mixen 2     Götaström 2-5  
    3-4   PMC Small   PMC Welding 7-0  
19:00   1-2   Team Aalborg   Tre Generationer 4-3  
    3-4   Mixen 1     LAMA Gänget 2-5  
                     
                     
Måndag 6/11 3                  
                     
17:30   1-2   Götaström   Uppåkra   5-2  
    3-4   PMC Welding   PMC Medium 6-1  
19:00   1-2   PMC Small   G-rud   4-3  
    3-4   Tre Generationer   Mixen 1   7-0  
                     
                     
Tidag 14/11 4                  
17:30   1-2   PRO Vaggeryd   Mixen 2   4-3  
    3-4   PMC Medium   G-rud   0-7  
19:00   1-2   Götaström   Team Aalborg 7-0  
    3-4   LAMA Gänget   PMC Welding 0-7  
                     
                     
Måndag 20/11 5                  
17:30   1-2   Uppåkra     PRO Vaggeryd 2-5  
    3-4   PMC Welding   Tre Generationer 4-3  
19:00   1-2   Team Aalborg   Mixen 1   2-5  
    3-4   PRO Vaggeryd   Götaström 2-5  
                     
                     
Tisdag 28/11 6                  
17:30   1-2   Mixen 2     PMC Small 0-7  
    3-4   G-rud     LAMA Gänget 2-5  
19:00   1-2   PMC Medium   Mixen 2   7-0  
    3-4   Tre Generationer   G-rud   6-1  
                     
                     
Måndag 4/12 7                
17:30   1-2   PMC Small   Uppåkra   4-3  
    3-4   Mixen 1     PMC Welding 1-6  
19:00   1-2   PRO Vaggeryd   Team Aalborg 7-0  
    3-4   Götaström   LAMA Gänget 0-7  
                     
                     
Tisdag 12/12 8                  
17:30   1-2   Götaström   PMC Small 7-0  
    3-4   G-rud     Mixen 1   3-4  
19:00   1-2   LAMA Gänget   Mixen 2   5-2  
    3-4   Team Aalborg   PMC Welding 6-1  
                     
                     
Måndag 18/12 9                  
17:30   1-2   PMC Small   PRO Vaggeryd 5-2  
    3-4   PMC Medium   Götaström 4-3  
19:00   1-2   LAMA Gänget   Uppåkra   0-7  
    3-4   PMC Welding   G-rud   4-3  
                     
Måndag 8/1 1 Omgång 1 flyttad ifrån 23/10  
                     
    3-4   PMC Medium   Mixen 1   2-5  
19:00   1-2   LAMA Gänget   Tre Generationer 2-5  
    3-4   Uppåkra     Team Aalborg 7-0  
                     
Tisdag 16/1 10                  
17:30   1-2   Mixen 2     Tre Generationer 7-0  
    3-4   Uppåkra     PMC Medium 6-1  
19:00   1-2   PMC Small   Team Aalborg 0-7  
    3-4   Mixen 1     Mixen 2   2-5  
                     
                     
Måndag 22/1 11                  
17:30   1-2   PRO Vaggeryd   PMC Medium 4-3  
    3-4   Tre Generationer   Uppåkra   5-2  
19:00   1-2   Team Aalborg   G-rud   6-1  
    3-4   LAMA Gänget   PRO Vaggeryd 0-7  
                     
                     
Tisdag 30/1 12                  
17:30   1-2   Mixen 2     PMC Welding 3-4  
    3-4   PMC Medium   PMC Small 0-7  
19:00   1-2   Uppåkra     Mixen 1   0-7  
    3-4   Tre Generationer   Götaström 7-0  
                     
                     
Måndag 5/2 13                  
17:30   1-2   PRO Vaggeryd   Tre Generationer 6-1  
    3-4   PMC Welding   Uppåkra   7-0  
19:00   1-2   Mixen 1     Götaström 4-3  
    3-4   PMC Small   LAMA Gänget 0-7  
                     
                     
Tisdag 13/2 14                  
17:30   1-2   G-rud     Mixen 2   3-4  
    3-4   Tre Generationer   PMC Small 2-5  
19:00   1-2   PMC Medium   Team Aalborg 3-4  
    3-4   Götaström   PMC Welding 6-1  
                     
                     
Måndag 19/2 15                  
17:30   1-2   Uppåkra     G-rud   4-3  
    3-4   PMC Welding   PRO Vaggeryd 7-0  
19:00   1-2   PMC Medium   Tre Generationer 6-1  
                     
                     
                     
Tisdag 27/2 16                  
17:30   1-2   Mixen 2     Uppåkra   4-3  
    3-4   Mixen 1     PRO Vaggeryd 0-7  
19:00   1-2   Team Aalborg   Mixen 2   1-6  
    3-4   G-rud     Götaström 3-4  
                     
                     
Måndag 5/3 17                  
17:30   1-2   PMC Small   Mixen 1   0-7  
    3-4   LAMA Gänget   PMC Medium 3-4  
19:00   1-2   G-rud     PRO Vaggeryd 5-2 (flyttad från omgång 1)
    3-4   LAMA Gänget   Team Aalborg 1-6 (flyttad från omgång 15)
                     
                     
                     
                     
Måndag 12/3 FINAL                  
17:30   1-2   PMC Welding   PMC Small    
    3-4   PRO Vaggeryd   Götaström    
                     
  FINAL 1-2   Vinnarna från matcherna ovan      
  Brons 3-4   Förlorarna från matcherna ovan    
Johan Gannerud

Johan är aktiv i Skillingaryds IS och kastar mer än gärna lite klot med trevliga bowlingkamrater, den fritid som finns ägnas åt familjen.

SHARE